virtuves fasādes cenas
Maza virtuve? Uzziniet kā to veiksmīgi iekārtot.
June 21, 2017
Tvaika nosūcēji 2
Tvaika nosūcēji – kādu nosūcēju izvēlēties un kā to tīrīt!
October 11, 2017
viesistaba un virtuves iekārtas

Viesistaba kopā ar virtuvi

Uzziniet kādi ir plusi un mīnusi plānojot virtuvi kopā ar viesistabu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
 
 

Bieži vien, vēloties iegūt lielāku platību mājoklī, cilvēki izvēlas apvienot vairākas telpas. Vai tiešām tas ir ieguvums?

 

Beidzoties padomju laikiem cilvēki ļoti centās izrauties no ierastās šaurības. Sākās mājokļu pārbūves trakums.

Cilvēki sāka apvienot vairākas telpas vienā, kas bija pretstats padomju laikiem. Lai gan ir pagājuši vairāki kā divdesmit gadi, apvienot telpas joprojām ir aktuāli.

Visbiežāk tiek apvienotas virtuves ar viesistabām. Tikai pēc pārbūves nāk apgaismība, ka šādam risinājumam ir ne tikai plusi, plašāka un gaišāka telpa, bet arī mīnusi.

 
 

Viesistabas apvienošana ar virtuvi - plusi un mīnusi.


Telpu funkcionalitāte samazinās. Apvienota virtuve ar viesistabu var būt piemērota mazai ģimenei vai vecākiem ar bērniem. Taču, ja mājoklī dzīvo vairākas paaudzes, tas var kļūt problemātiski. Piemēram, Jūs vēlaties izmantot virtuvi, bet pie otras ģimenes daļas ir ieradušies ciemiņi. Tas neērtības rada abām pusēm.

Nākošā problēma - var nākties pārvilkt elektroinstalāciju. Tā kā ir mainījies sienu izvietojums, pastāv liela iespēja, ka arī telpu funkcionālo zonu novietojums un mēbeļu izkārtojums mainās, līdz ar to pašreizējie gaismekļi nepilda vairs savu funkciju un gaismas plusma telpā ir nekvalitatīva.

Ieteikums no mūsu puses - apvienotās telpas tomēr paturēt nedaudz atdalītas ar virtuves leti, salu vai bīdāmajām durvīm, kas nepieciešamības gadījumā veiks telpas atdalīšanas funkciju.

 
 

Viesistaba - apkure un virtuves tvaiki


Dodoties tālāk, nonākam pie punkta - apkure. Lielāku telpu grūtāk apsildīt. Iespējams nāksies ierīkot papildus radiatoru.

Nedrīkst aizmirst arī par tvaikiem, smakām un eļļas taukiem, kas veidojas gatavojot. Tas viss piepildīs ne tikai virtuvi, bet arī nu jau virtuvei pievienoto viesistabu. Labs tvaika nosūcējs noteikti pildīs savu darbu - uzsūks tvaiku, kas radies gatavošanas procesā, taču smakas paliks. Var nākties izveidot papildus ventilāciju.

Der atcerēties arī drošības normatīvus. Likumā rakstīts, ka virtuvēs, kas apvienotas ar vēl kādu telpu, aizliegts izmantot gāzes plīts virsmas un cepškrāsnis. Nāksies pāriet uz elektrisko sadzīves tehniku.

Ne jau visiem dzīves ritms ļauj uzturēt ideālu tīrību mājoklī. Bieži vien virtuvē izveidojas netīru trauku kalns un netīra plīts virsma. Ja virtuve apvienota ar viesistabu, tad nekārtību virtuvē būs grūti noslēpt gan no ciemiņiem, gan sevis.

Pirms veic pārbūvi mājoklī, apdomā kārtīgi šīs lietas.