viesistaba un virtuves iekārtas
Virtuve kopā ar viesistabu
October 10, 2017
iebuvejamie skapji attels
Iebūvējamais skapis – padomi kā izplānot to funkcionālu
October 11, 2017
Tvaika nosūcēji 2

Tvaika nosūcēji

Noskaidrojiet kādu nosūcēju izvēlēties un kā to pareizi tīrīt.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
 
 

Gatavojot ēdienu uz plīts, veidojas tvaiks un taukaini kvēpi, lai tie nenosēstos uz mēbelēm, sienām un griestiem, tiek izmantoti tvaika nosūcēji, kuri ir kā atsevišķas konstrukcijas, vai arī tiek iebūvēti virtuves mēbelē. Jo tuvāk nosūcējs būs plīts virsmai, jo labāk tas pildīs savu funkciju.
 

Tvaika nosūcēja radītā gaisa apmaiņa


Parasts nosūcējs caur ārējo atveri savāktos tvaikus izvada atmosfērā, vienlaikus nodrošinot arī gaisa maiņu telpā. Taču, tas nozīmē to, ka, gaisam cirkulējot, pazeminās telpas gaisa temperatūra, kas ziemas periodā var būt mīnuss. Maza izmēra virtuvei pietiek ar 130 - 200 m³/h jaudas tvaika nosūcēju, taču lielākai virtuvei vai arī virtuvei, kas ir apvienota ar viesistabu, būs nepieciešams jaudīgāks - 200 - 700 m³/h.

Der atcerēties, ka vajadzētu iegādāties nosūcēju ar 20% lielāku jaudu kā nepieciešams, lai avārijas gadījumā ieslēdzot to uz maksimālo jaudu, tas ātrāk savāktu piesārņoto gaisu.

 

Šāda tipa gaisa nosūcējam ir mehāniskais filtrs, kurš savāc taukus un kvēpus. Šādu filtru var mazgāt ar parastiem trauku mazgājamajiem līdzekļiem zem tekoša ūdens. To būtu ieteicams darīt reizi trijos mēnešos vai arī tad, kad vizuāli ir redzamas tauku nogulsnes uz šī filtra.


Tvaika nosūcēji - recirkulācijas nosūcējs


Nedaudz sarežģītāks, bet tai pat laikā efektīvāks ir recirkulācijas nosūcējs, kas savākto gaisu attīra ar vairāku filtru palīdzību un nogādā atpakaļ telpā. Šāds nosūcējs izmanto vairākus filtrus. Pirmais ir mehāniskais filts, kas savāc smagos taukus un kvēpus. Pēc šī filtra seko ogles filtri, kas attīra gaisu no smakām. Pēc gaisa attīrīšanas tas nonāk atpakaļ telpā.

Mehāniskais filtrs jātīrā reizi trijos mēnešos. Ja tas netiek darīts, nosūcējs kļūst mazāk efektīvs un skaļāks. Ogles filtri jāmaina reizi pusgadā. Šādi filtri maksā 7 - 15Eur. Lai ogles filtrs darbotos efektīvi, ogles pulvera apjomam jābūt vienādam ar nosūcēja motora jaudas lielumu.


Jaunie ugundrošības noteikumi tvaika nosūcējiem.


VUGD atgādina, ka jauno Ugunsdrošības noteikumu 89.10.apakšpunktā ietverts aizliegums: “daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam aizliegts pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves”, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.