stūra risinājums space corner 2
Stūra risinājums SPACE Corner
February 8, 2018
Jaunā Teika
March 1, 2018

Virtuves paneļi

Sienas apdare starp apakšējiem un augšējiem skapīšiem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...
 
 

Šajā rakstā apskatīsim populārākos risinājumus virtuves sienas apdarei starp apakšējiem un augšējiem skapīšiem. Salīdzināsim izmaksas un noskaidrosim, kurš risinājums ir praktiskākais.


Sienas apdare ar flīzēm


Pirms pāris gadiem noteikti varējam teikt, ka sienas apdare ar flīzēm ir visiecienītākais veids kā apdarīt virtuves sienu starp apakšējiem un augšējiem skapīšiem. Mūsdienās ir pieejama ļoti plaša flīžu izvēle, ir pieejamas dažādas formas un izmēru flīzes. To cenas kvadrātmetrā svārstās no dažiem eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro.

Ja runājam par praktiskumu, tad šis nebūs tas praktiskākais veids, jo, uz šuvēm nosēdušos netīrumus, nav tik vienkārši iztīrīt. Pie intensīvas ēdienu gatavošanas pēc pāris gadiem šūves noteikti nāksies atjaunot.

Ķeroties klāt izmaksām, lai varētu salīdzināt, kas tad ir izdevīgākais sienas apdares veids, pieņemsim, ka kvadratūra starp apakšējiem un augšējiem virtuves skapīšīem ir 1.8m2.

Flīzēšana kvadrātmetrā vidēji maksā 15.00Eur. Šajā gadījumā par darbu samaksāsim 27.00Eur. Flīžu cenas ir ļoti dažādas, bet pieņemsim, ka esam atraduši skaistas un elegantas flīzes par 30.00Eur/m2, kas uz mūsu konkrēto virtuvi izmaksās 54.00Eur. Tātad kopā par materiālu un darbu samaksāsim 81.00Eur.

 
 

Sienas apdare ar stiklu


Mūsdienās sienas apdare ar stiklu paliek arvien populārāka. Stikls ir diezgan praktisks materiāls priekš virtuves sienas apdares, to ir viegli kopt, tam nav šuvju savienojumu un tā dizainam paveras plašas iespējas.

Ja runājam par mūsu pieredzi, tad klienti lielākoties izvēlas vienkrāsainu stiklu. Protams, ir gadījumi, kad virtuves dizainu lieliski papildina kāds gaumīgs attēls uz stikla.

Runājot par izmaksām, uz mūsu virtuves sienas, kurai ir nepieciešams apdarīt 1.8m2, vienkrāsains stikls ar izgatavošanu un uzstādīšanu izmaksās 260.00Eur.


Lamināta sienas panelis


Šobrīd lamināts paver ļoti plašas iespējas, ir pieejami dažāda dizaina un kvalitātes lamināti. Mēs vienmēr saviem klientiem piedāvājm Egger laminātu. Noteikti varam apgalvot, ka tas ir viens no kvalitatīvakajiem Eiropā. Tā ražošanas kvalitātes standarti ir ļoti augsti un tas noteikti kalpos vairāk kā 10 gadus.

Lamināta panelis ir arī praktisks, to ir viegli kopt, un to nevar tik viegli sabojāt kā stiklu.

Uz šo virtuvi, lamināta panelis ar uzstādīšanu izmaksā 235.00Eur.

 
 

Koriāna jeb mākslīgā akmens sienas panelis


Šis sienas apdares veids ir viens no ekskluzīvākajiem variantiem un parasti to liek tajā gadījumā, ja arī galda virsma ir no tā paša materiāla. Koriānam ir plaša krāsu un tekstūru izvēle.

Noteikti varam apgalvot, ka tas ir viens no praktiskākajiem variantiem, jo šuvju savienojumi nav redzami un tajos nekrājas netīrumi.

Liels plus mākslīgajam akmenim ir tāds, ka laika gaitā radušos defektus ir iespējams novērst un panelis atkal izskatīsies kā jauns.

Mākslīgā akmens sienas paneļa ražošanu un uzstādīšanu izmaksās sākot no 550Eur. Izmaksas ir atkarīgas no tā, kādas klases materiālu izvēlēsieties. Tam ir piecas grupas: 0, 1, 2, 3 un 4.

 
 

Kvarca sienas panelis

Noteikti varam apgalvot, ka kvarca sienas panelis starp apakšējiem un augšējiem virtuves skapīšiem ir ekskluzīvs un dārgs apdares variants.

Līdzīgi kā ar mākslīgo akmeni, parasti šādu paneli liek gadījumā, kad arī virsma ir no kvarca. Materiālam ir pietiekoši liela krāsu un tekstūras izvēle.

Šis materiāls ir praktisks un viegli kopjams, tas ir apstrādāts ar augstas kvalitātes profesionāliem impregnantiem, kuri veido neredzamu aizsargkārtu pret dažādiem sadzīves traipiem.

Ja runājam par izmaksām, šādai virtuvei, ražošanas un uzstādīšanas izmaksas ir sākot no 750Eur. Cena, protams, ir ļoti atkarīga no tā, kādas klases kvarcu izvēlēsieties.