virtuves izlientes to veidi
Uzziniet vairāk par iespējamajiem virtuves izlietnes veidiem
December 15, 2017
Kā izplānot virtuvi atbilstoši Jūsu prasībām un vēlmēm.
January 8, 2018
sadzīves tehnika - virtuves iekārta

Sadzīves tehnika - kā neapjukt plašajā piedāvājumā

Noskaidrojiet kādām niansēm ir svarīgi pievērst uzmanību, iegādājoties sadzīves tehniku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
 
 

Šo rakstu veltīsim neatņemajai virtuves sastāvdaļai - sadzīves tehnikai. Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs piedāvājums, izvēle tik tiešām ir milzīga, tāpēc tajā ir viegli apjukt.


Pirmais ar ko vajadzētu sākt, ir saprast kāda sadzīves tehnika Jums būs nepieciešama – iebūvējama vai brīvstāvoša. Nu jau vairākus gadus cilvēki dod priekšroku iebūvējamai tehnikai, bet kā dizaina elementu izmanto brīvstāvošu ledusskapi vai tvaika nosūcēju.

Otrkārt, ir nepieciešams izvērtēt, kādu sadzīves tehniku Jūs tiešām izmantosiet. Ja Jūsu ģimene ir neliela, noteikti varēsiet iztikt bez trauku mazgājamās mašīnas. Bieži vien cilvēki atsakās arī no mikroviļņu krāsns, bet būs grūti iztikt bez ledusskapja, cepeškrāns, plīts virsmas un tvaika nosūcēja.

Treškārt, ir jāizvērtē finansiālā puse. Sadzīves tehnikas piedāvājums tiešām ir ļoti plašs, funkcijas ir daudz un dažādas. Tās, protams, palielina izmaksas un bieži vien lielāko daļu no tām cilvēki nemaz neizmanto.

Ceturtkārt, ir jāpievērš uzmanību cik elektroenerģiju patērē plānotā sadzīves tehnika. Mūsu speciālisti neiesaka izvēlēties tehniku, kuras marķējums ir zemāks par C klasi, jo gadu gaitā tas neatmaksāsies. Ja ir finansiālais stāvoklis atļauj, iesakam izvēlēties A+ vai A klases sadzīves tehniku.

Ja runājam par elektroenerģijas pateriņu, ir veikts pētījums, cik katra klase patērē. Jo lielāks procentu skaitlis, jo lielāks patēriņš.

C klase – 90%,

B klase – 75%,

A klase – 55%,

A+ klase – 42%.

Tad nu paši varat secināt kādas klases tehniku labāk iegādāties.

 
 

Ledusskapis – brīvstāvošs vai iebūvējams


Runājot par ledusskapjiem, kā jau visiem zināms, ir divi varianti – brīvstāvošs vai iebūvējams. Par cik mūsdienās brīvstāvošos ledusskapjus ražo dažādās formās un krāsas, bieži vien tos izmanto, lai virtuves interjerā ieviestu kādu odziņu.

Ja izvēlēsieties iebūvējamo ledusskapi, tad atliek tikai izdomāt, cik liels Jums ir nepieciešams. Ārējam izskatam nebūs nekādas nozīmes, jo tas tiks ietērpts virtuves korpusos un fasādēs.

Runājot par energoefektivitāti, lielākajai daļai ledusskapju ir režīms „frost free”, kas palīdz uzturēt ledusskapī sausu gaisu. Pateicoties tam, neveidojas apsarmojums, bet tiek patērēts vairāk elektroenerģijas. Tāpēc ekonomijas nolūkos, iesakam Jums izvēlēties ledusskapi, kuram „frost free” režīms darbojas tikai uz saldētavu, jo lielākoties produkti šeit tiek ievietoti iesaiņojumā.

 
 

Sadzīves tehnika bez kuras būs grūti iztikt - cepeškrāsns


Diezgan būtiski, lai cepeškrāns ir viegli kopjama, jo šis faktors noteikti aiztaupīs Jūsu nervus. Funkcijas, kā jau lielākajai daļai sadzīves tehnikas, ir daudz un dažādas. Tāpēc vajadzētu izvērtēt, kas tiešām Jums ir nepieciešams un vai par to ir vērts pārmaksāt.

Bieži vien no klientiem nākas dzirdēt, ka bez grila funkcijas var tīri labi iztikt, un to izmantojot, pagatavotais ēdiens sanāk pārlieku sauss pat pieredzējušiem pavāriem.

Ekstra par kuru ir vērts padomāt un kuru cilvēki iesaka izvēlēties, ir bērnu drošības funkcija - pogu bloķētājs.

Ja izvēlēsieties iebūvējamo cepeškrāsni, noteikti iesakam to ieplānot acu augstumā, jo tas padarīs ērtāku tās izmantošanu.

 
 

Plīts virsmas - gāzes, elektriskā vai indukcijas


Plīts virsmai ir iespējams izvēlēties trīs variantus – gāzes, elektriskā vai indukcijas. Ja iepriekšējos gadus cilvēki lielākoties izvēlējās iegādāties elektrisko, tad pēdējā laikā priekšroka tiek dota induckijas virsmai.

Domājot par enegoefektivitāti, ekonomiskākais variants ir indukcijas plīts. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas ir panākts tas, ka elektromagnētiskā enerģija tiek pārveidota siltumenerģijā. Ja runājam par mīnusiem, tad papildus virsmai nāksies iegādāties arī speciālus metāla traukus.

Bet plusu, protams, ir vairāk kā mīnusu. Ēdienu uz šādas virsmas ir iespējams pagatavot daudz ātrāk, kas ietaupīs ne tikai laiku, bet arī elektroenerģiju.

Plīts virsmas ir iespējams izvēlēties ar diviem vai četriem riņķiem. Ja pie plīts plānojat pavadīt maz laika, noteikti varat izvēlēties mazāko variantu, tas ļaus arī nedaudz ietaupīt.


Sadzīves tehnika, kas ļaus ietaupīt laiku – trauku mazgājamā mašīna


Runājot par trauku mazgājamo mašīnu, šeit atkal ir jāņem vērā ģimenes locekļu skaits un netīro trauku daudzums. Ja esat tikai divi, bez tās noteikti varat iztikt, bet ja ģimenē ir vismaz četri cilvēki, trauku mazgājamā mašīna noteikti ietaupīs Jūsu laiku un pasaudzēs arī manikīru.

Trauku mašīna lielākoties ekonomē uz ūdens patēriņu. Mazgājot trauku komplektu priekš desmit cilvēkiem, ūdens patēriņa starpība starp to vai tiek mazgāts ar rokām vai ar mašīnu ir aptuveni 40 litri.

Trauku mašīnām ir pieejami divi platumi - 450mm vai 600mm. Ja vēlaties, lai Jūsu trauki tiktu nomazgāti pēc iespējas efektīvāk, iesakam izvēlēties mašīnu ar rotējošu izsmidzinātāju gan augšā, gan apakšā.

 
 

Sadzīves tehnika, kas atbrīvos Jūs no nepatīkamām smakām


Tvaika nosūcējs ir neatņema virtuves sastāvdaļa. Tas ne tikai atbrīvos Jūsu virtuvi no nepatīkamām smakām, bet arī palīdzēs uzturēt Jūsu augšējos skapīšus tīrus. Tiek piedāvāti brīvstāvoši vai iebūvējami tvaika nosūcēji.

Šī noteikti nebūs tā lieta uz kuru vajadzētu mēģināt ietaupīt, jo bieži vien lēti nosūcēji nepilda savu funkciju.

Mēs iesakam izvēlēties pēc iespējas jaudīgāku nosūcēju.