virtuves ar led apgaismojumu
“UP” ražotās virtuves iekārtas un mēbeles
May 17, 2017
viesistaba un virtuves iekārtas
Virtuve kopā ar viesistabu
October 10, 2017
virtuves fasādes cenas

Maza virtuve

Noskaidrojiet kā veiksmīgi iekārtot mazu virtuvi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
 
 

Virtuvē bieži vien ir viena no omulīgākajām vietām mājoklī, kurā parasti tiek gatavotas maltītes un reizēm arī uzņemti ciemiņi. Ja Jums ir maza virtuve, ir svarīgi to izplānot funkcionālu un omulīgu. Lasot šo rakstu, uzzināsiet, kas noteikti ir jāievēro un kā to izdarīt pareizāk.

 

Noskaņa mazā virtuvē


Noteikti ir jāpievērš uzmanība tehnikas trokšņu līmenim, jo skaļš kafijas automāts vai ledusskapis, viesu uzņemšanas reizēs var būt traucējošs.

Ja vēlaties panākt, lai virtuvē veidotos līdzīga noskaņa kā dzīvojamā istabā, noteikti nederēs flīzētas grīdas vai sienas.

Šādās situācijās vislabāk ir izmantot laminātu, parketu vai dēļu grīdu. Sienai pie darba virsmas var izmantot stiklu ar dekoratīvās plēves pārklājumu, laminējumu vai vienkārši zem stikla uzlīmēt dekoratīvu tapeti.

 

Maza virtuve - ciemiņu uzņemšanai


Noteikti jāņem vērā tradicionālais virtuves plānošanas princips - produktu virzības ceļš no ledusskapja uz mazgāšanas un sagatavošanas vietu, pēc tam plīts zona un pasniegšana. Ir svarīgi, lai saimniecei, gatavojot ēst, nevajadzētu lieki skraidīt no vienas vietas uz otru un viss būtu ērti pieejams.

Ja vēlaties, lai Jūsu mazā virtuve pildītu arī ciemiņu uzņemšanas funkciju, ir svarīgi izplānot arī mājīgu pasēdēšanas vietu. Vēlams to ieplānot, lai viesi nesēdētu ar skatu pret plīti vai izlietni. Ja tomēr telpas izmēri to neļauj, virtuves iekārtai ir jābūt ar slēgtiem skapīšiem, lai ciemiņu uzņemšanas reizēs, visu saimniecisko inventāru būtu iespējams paslēpt.

Ja Jums ir pārāk maza virtuve, lai tajā ierīkotu atsevišķu galdu, kur novietot sagatavoto cienastu, var izmantot paplašinātas palodzes. Domājot par virtuves tehnikas izvietošanu, būtu vēlams, lai ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna, plīts būtu iebūvēta. Tad tā tiktu paslēpta no ciemiņu acīm. Ja kaut kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams, tad iesakām "lielās tehnikas" krāsu un stilu, pieskaņot virtuves iekārtai.

 

Piešķir odziņu arī mazai virtuvei


Lai virtuves dizainam piešķirtu odziņu, sulas spiedes, tējkannas un kafijas automātus, jāpiemeklē ar interesantu dizainu – krāsu un formu.

Tiem, kas vēlas, lai virtuvē varētu nodrošināt maksimāli lielāku vietu skaitu ciemiņiem, nepieciešamas variējamas mēbeles, kas ikdienā neaizņem daudz vietas. Ideāli derēs saliekams vai izvelkams galds un saliekamie krēsli.

Lai panāktu patīkamu noskaņu, noteikti noderētu mūzikas atskaņošanas iekārta, un pareizi izplānots apgaismojums.

Ja vēlaties, lai Jūsu virtuve ir ērta, pārdomāta un funkcionāla – izvēlēties “UP”!