virtuves tiriba
Seši padomi kā uzturēt virtuvi kārtīgu
November 3, 2017
Virtuves mēbeles mārupē
Virtuves mēbeles Rīgā pēc individuāla pasūtījuma
December 7, 2017
virtuves interjers - dabiga koka virsma

Virtuves interjers

Padariet savas virtuves interjeru gaumīgu ar dabīgā koka darba virsmu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
 
 

Ja Jūs plānojat atsvaidzināt savu virtuves interjeru ar jaunu virtuves iekārtu un Jums patīk dabīgi materiāli, tad šis raksts noteikti ir priekš Jums. Daudziem pēdējā laikā rodas vēlēšanās virtuvē ieviest kādu dabīgu materiālu, kas rada mājīgu un siltu noskaņu.Virtuves interjers


Runājot par virtuves interjeru, tajā brīnišķīgi izskatās koka darba virsma, jo veiksmīgāka tās saglabāta tekstūra, jo iespaidīgāku efektu tā rada.

Turklāt, koka virsmas vairs neizvēlas tikai tie, kas dzīvo lauku mājās, bet arī pilsētas mājokļos.

Pašam sagādājot izejmateriālus, šis varētu būt arī diezgan ekonomisks variants darba virmai, taču ir jābūt pietiekoši zinošam, lai to varētu pielāgot un apstrādāt tā, lai pēc neilga laika tā neizskatītos kā lietota jau vairākus gadus.

 
 

Virtuves interjers – koka virsmas apstrādāšana

Prasti koka virsmaz eļļo vai lako. Ja izlemsiet uzņemties lakošanas darbus, tad jāatceras, ka tai ir jāuzliek vismaz piecas kārtas, katru rūpīgi nožāvējot. Diemžēl lakotai virsmai jāņem vērā arī tās mīnusi, tā skrāpējas, līdz ar to katrs mazākais defekts būs pamanāms.

Ja virsmu izvēlēsieties eļļot, tā, protams, būs daudz dabīgākā apstāde. Taču, ir jāņem vērā tas, ka noliekto, piemēram, karstu krūzi vai pannu, to ir iespējams ātri sabojāt.

Defektu ir iespējams izlabot, noslīpējot bojāto vietu un noeļļojot pa jaunam. Lai koka virsma virtuves interjerā ilgstoši labi izskatītos, ir būtiski apstrādāt malas izgriezumiem. Piemēram, no mitruma pie izlietnes to lieliski pasargās silikona mastika.

Mēs gan iesakām koka virsmas izvēlēties tiem, kas nepārdzīvos par katru švīku un mazu defektu, jo tie noteikti parādīsies, neatkarīgi cik rūpīgi tā ir apstrādāta.Koka virsmas kopšana


Runājot par koka virsmas kopšanu, tā būs līdzīga kā lakotai vai eļļotai koka grīdai. Izliets vīns, svaigas ogas vai sula ātri atstās nenomazgājamus traipus.

Lai izvairītos no šādiem traipiem, iesakam, kombinēt virsmu, koku atstājot visur citur, bet pie izlietnes un plīts virsmas izvēlēties kādu citu materiālu.

Diezgan bieži virtuves interjerā koka virsmu izvēlas tieši salas tipa virsmām vai letēm, ko izmanto kā galda virsmu. Taču tur, kur notiek aktīvākā darbošanās, izmanto materiālu, kuru nav tik viegli sabojāt.