sadzīves tehnika - virtuves iekārta
Sadzīves tehnika – kā neapjukt plašajā piedāvājumā
January 3, 2018
virtuves projektēšana 3
Informācija, kas nepieciešama, lai sastādītu Jūsu virtuves iekārtas projektu
January 9, 2018

Virtuves iekārtojums

Kā izplānot virtuvi atbilstoši Jūsu prasībām un vēlmēm.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
 
 

Šajā rakstā apskatīsim galvenās lietas, kuras ir jāzin un jāņem vērā, plānojot virtuves iekārtojumu. Dosim Jums vērtīgus padomus, kuri palīdzēs izplānot virtuvi atbilstoši Jūsu prasībām un vēlmēm.


Pirmkārt ir jānovērtē virtuves platība. Būtu labi, ja Jūs jau pašā sākumā varētu izplānot cik daudz vietas ir nepieciešams priekš pārtikas produktu glabāšanas, galda piederumiem un traukiem, kādu sadzīves tehniku izmantosiet un cik lielu platību atvēlēsiet ēšanas zonai.

Virtuves izvietojumu ir jācenšās saplānot, lai tas būtu maksimāli efektīvāks. Noteikti ir jāņem vērā tas, ka izlietne, darba virsma ēdiena sagatavošanai un plīts nedrīkst atrasties tālu cita no citas.

 
 

Virtuves iekārtojums – izvietošanas varianti

Virtuves iekārtojums ir ļoti svarīgs, apskatīsim populārākos izvietošanas variantus.

Virtuves iekārtas izvietojums vienā rindā. Šo variantu izmanto, ja virtuve tiek apvienota ar viesistabu. Par cik mūsu klientam Kārlim arī virtuve tika apvienota ar viesistabu, viņš izvēlējās izmantot šo izvietojuma veidu. Vienā galā atradīsies virtuves, bet otrā atpūtas zona.

Ja virtuves iekārta būs izvietota pa vienu sienu, iesakām izlietni ieplānot centrā, bet ledusskapi un plīti tai apkārt.

Izvietojums divās rindās . Šis variants būs piemērots, ja Jums ir gara virtuve un vienā galā ir durvis, bet otrā logs. Iesakām ledusskapi novietot vienā pusē, bet izlietni ar plīts virsmu – otrā.

 
 

Viens no ierastākajiem izvietojumiem - „L” veida. Šādu izvietojumu izvēlējās arī mūsu kliente Sabīne. Lieliski piemērots kvadrātveida virtuvēm. Protams, plānojot šāda veida izvietojumu, nedrīkst piemirst par tā saucamā darba trijstūra sastāvdaļām – izlietnei, plīts virsmai un ledusskapim jāatrodas tuvu viens otram.

Mazliet retāk sastopams, bet gana ergonomisks ir "U" veida izvietojums. To varam apskatīt mūsu ražotajai virtuves iekārtai priekš Kaspara.

Ja Jums ir atvēlēta liela telpa priekš virtuves, lielisks risinājums ir veidot virtuves iekārtu ar salu. Lielisks piemērs tam ir "UP" ražotā virtuves iekārta Līgai. Bieži vien salā tiek iebūvēta izlietne un tā tiek izmantota arī kā darba virsma vai galds. Salā ir iespējams ieplānot papildus skapīšus, kur glabāt virtuves piederumus.

 
 

Virtuves iekārtojums – sadzīves tehnika

Parunāsim mazliet par sadzīves tehnikas novietojumu. Ja Jums jau ir izremontēta telpa un visi izvadi ir savilkti, tad izlietne, trauku mazgājamā mašīna un tvaika nosūcējs būs jānovieto pēc esošajiem izvadiem.

Ja Jums ir iespēja izvadus pārvilkt, tad iesakām vienmēr izlietni novietot pie ārējās sienas zem loga un plīti ar tvaika nosūcēju netālu.

Runājot par ledusskapi, to vislabāk ir novietot starp galveno ieeju virtuvē un vietu ēdiena gatavošanai. Šāds novietojums būs daudz ērtāks un praktiskāks. Ledusskapi nevajadzētu novietot blakām plītij, jo krasās temperatūras atšķirības mazinās abu ierīču darbības efektivitāti.

 
 

Virtuves iekārtojums – lietu glabāšana

Smago priekšmetu glabāšanai iesakām izmantot tikai apakšējos skapīšus. Noteikti ir jāpadomā par to cik daudz vietas ir nepieciešams atvēlēt. Ja ir iespējams, ieplānojiet papildus vietu, jo gadu gaidā parasti virtuves priekšmetu skaits pieaug.

Galda piederumus visērtāk ir glabāt atvilktnēs, turklāt Blum un Hettich piedāvā lielisku risinājumu - dubultās atvilktnes. Nažus lielākoties cilvēki izvēlas glabāt atsevišķā nažu komplektā uz galda virsmas.

Lai atvieglotu piekļūšanu garšvielām un virtuve izskatītos mājīgāka, var iegādāties dekoratīvus garšvielu turētājus. Ērtākai šķīvju glabāšanai noteikti iesakām izmantot šķīvju turētājus, kas pasargās tos no nolietošanas.